Játéktippek
12 játéktipp utazáshoz, hogy ne unatkozzon a család, míg célba ér
Ott vagyunk már?
Nem...
Ott vagyunk már?
Még nem...
Na jó, ott vagyunk már?
Nem...
Ott vagyunk már?
Úgy unatkozom...
Hát foglald el magad valamivel...
Ha gyerekekkel utazunk előbb-utóbb felmerül ez a kérdés, mely Shreknek is fejfájást okozott. De hogy nálunk az utazás ne induljon vagy záruljon stresszesen, összegyűjtöttünk néhány játékot, amit autóban, vonaton, buszon is bevethetünk.
Kisebb korosztállyal is bevethető játékok:
Meselánc: A család egyik tagja elkezd egy mesét az első mondattal, a többiek pedig a saját fantáziájukat használva hozzáfűznek egy másikat és így alakul ki a család meséje. Bátran lehet kezdeni a klasszikus: Egyszer volt, hol nem volt, volt egyszer egy király/királylány
Igaz vagy hamis?: A család egyik tagja mond egy állítást - pl. azt, hogy a kutyánk sokat nyávog. A család többi tagja pedig eldönti igaz-e, és ha nem, akkor mi vele a bibi.
Mondd a neved...a játék lényege az, hogy különböző hangszíneken, különböző hangulatban kell az egyes családtagok neveit kimondani. Például "Mondd a neved vidáman, csodálkozva, dühösen, ijedten, kacagva" stb. Mehet ugyanez állathangokat utánozva is.
Autó bingó: Ki talál több piros/fehér/fekete autót? Ki talál több olyan autót, mint amilyennel utazunk vagy mint a kedvenc márkánk?
Játékok iskolás kortól:
Tippjáték: Amerre visz az utunk arra fogadásokat kötünk. Csak a fantáziánk szabhat ennek határt. Pl: Férfit, nőt vagy gyereket látunk meg először a következő településen? Hány templomtornyot számolhatunk majd meg a legközelebbi városon áthaladva? Mennyi biciklist kell kikerülni, amíg célba érünk?
Mondd a jelszót: Találjunk ki egy olyan szót, amit ritkán használ a család. Az elkövetkező percekben mindenkinek minden egyes mondatában szerepelnie kell ennek a jelszónak.
Szólánc: ezt több verzióban is játszhatjuk, és így korosztályhoz igazíthatjuk. Valaki elkezdi egy szóval, a következőnek olyan betűvel kell szót mondania, amilyen az előző szó utolsó betűje. pl. alma- ablak-kakas-sirály
- Játszhatjuk szótagokkal is: kályha - hajó - jóság
- Valaki mond egy szót, majd a következő egy újabbat hozzátesz, de mondja az előzőt is, például valamilyen tárgykörben (növények, állatok, stb. ), így ismétlik az egyre hosszabb szóláncot. pl. alma, alma-körte, alma-körte-barack, alma-körte-barack-eperBarkóba: Lehet úgy is játszani, hogy egyszerűen gondol valaki valamire, és azt próbálják meg a többiek kideríteni különböző kérdésekkel. De akár az is izgalmas lehet, ha egy olyan dologra gondolhatunk csak, amit az utazás közben éppen látunk.
Rendszámtábla figyelés: Ki talál előbb olyan rendszámot, amiben duplán szerepel ugyanaz a szám vagy betű? Ki talál nagyobb számot a rendszámtáblán? Ki tud értelmes szót kirakni a következő autó rendszámának betűiből.
Papírral és ceruzával bevethető játékok
Amőba: Ketten játsszák, az egyik játékos X, a másik O jeleket tesz. Az nyer, akinek 5 db jele kigyűlik egymás mellett függőlegesen, vízszintesen, vagy átlósan.
Akasztófa: az egyik játékos gondol egy szóra, és a másik játékos megpróbálja kitalálni a szót a szóban szereplő betűk kitalálásával. Annyi vízszintes vonalat kell húzni, ahány betűből áll a szó. Ezután a játékos betűket mond, ha az szerepel a szóban, akkor a helyére kerül, ha nem, akkor kezdődik az akasztófa rajzolása az emberrel. A játék akkor ér véget, ha a játékos kitalálja a szót még azelőtt, mielőtt készen le van rajzolva az akasztófa, vagy az akasztófa és az ember lerajzolásra kerül.
Ország-város: Az egyik játékos magában mondja az ábécét, majd valaki megállítja, ahol éppen tart, azzal a kezdőbetűvel kell országot, várost, fiúnevet, lánynevet, növényt, állatot, tárgyat írni a papírra.